Dům kultury Hodonín

NONsenS Noci Svätojánskej

Datum konání:6. 9. 2017
Začátek akce:20.30
Místo:Dům kultury Hodonín
Kategorie:Divadelní představení
Rezervovat

Scenář: Jakub Nvota / Hudba: Juraj Haško / Scéna a kostýmy: Lucia Šedivá / Pohybová spolupráce: Tibor Trulík

Režie: Jakub Nvota

Túlavé divadlo je známé svými pouličními verzemi slavných Shakespearových tragédií, které dokázalo obratně předělat na komedie a přebásnit. Nyní však tvůrci TD sáhli poprvé po Shakespearově komedií jako takové a věnovali ji především mladému publiku, které se ještě s klasickými tituly jen seznamuje. Prvotním impulsem byla rozhlasová hra a kompletní přebásnění textu Jakubem Nvotou. Tam vznikl nový koncept pro inscenaci plnou humoru, vášně a lásky. V ní se herecká skupina vedená Andonom a Jožkom ocitá v krizi. Musí zasáhnout vyšší divadelní sféry a poslat jim příběh, který usmíří dokonce samotnou první herečku souboru Lóru a principála, které rozdělila hádka kvůli nevěře. V příběhu svatojánské noci znovu uvěří na lásku a zaženou nenávist. Vtipné situace záměny milenců a řádění Puka se zde střídají s Jarmarečnými výstupy řemeslníků v aténském lese. Vše v poetice Túlavého divadla. V svatojánské noci jsou dovoleny kouzla, čáry a magie, která může z lidí dělat blázny, dát jim třeba oslí hlavu, ale zároveň je přivést k rozumu.
Inscenace Túlavého divadla je večerním titulem pro široké publikum. Stejně tak dobře však může fungovat i jako výlučně školní představení, či eventové představení. S hudbou a písněmi Vás nakazí humorem a vášní samotného Shakespeara.

 

Hrají: Jakub Nvota, Štefan Richtárech, Lucia Hurajová / Danica Matúšová, Zuzana Kyzeková, Štefan Martinovič, Danka Mackovičová, Rado Hudec

Délka představení: 95 minut bez přestávky

 

Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě

Představení proběhne venku na letní terase. V případě špatného počasí proběhne představení na hlavním sále.
Předprodej vstupenek od 24. 7. 2017 pokladna Domu kultury Horní Valy, Kino Svět Hodonín, Regionální centrum Hodonín, Info centrum města Hodonín nebo online prostřednictvím tlačítka rezervovat.

 

NONsenS Noci Svätojánskej

NONsenS Noci Svätojánskej

NONsenS Noci Svätojánskej

Partneři